Kauhavan Helluntaiseurakunta

Vieraile

Tule vierailemaan seurakunnassamme, tilaisuusajat näet toiminta-sivulta.
Hanneksentie 5, 62200 Kauhava

Soita

Jos haluat tavoittaa meidän välittömästi, saat meihin yhteyden alla olevasta numerosta.
050 3440 484

Ota yhteyttä

Olemme tavoitettavissa myös sähköpostilla. Halutessasi voit käyttää yhteydenottolomaketta.
kauhavanhsrk(at)netmission.fi

Tilitiedot

Kauhavan POP-pankki (BIC: POPFFI22)
Yleinen: FI49 4744 1020 0023 91
Nuoret:  FI67 4744 2020 0043 61
Soppatykki: FI16 4744 0010 0730 32
Rakennus: FI69 4744 1056 1217 27

Lähetystori

Kauppatie 117, 62200 Kauhava
Puh. 0400 865 602
Auki: ma-pe klo 10-17, la klo 10-15

Tilaa seurakunnan sähköinen uutiskirje sähköpostiisi

Seurakunnan työntekijät

Jukka Rahkonen

Seurakunnan johtava pastori
jukka.rahkonen@gmail.com
050 3440 484

Joni Kuikka

Nuorisotyöntekijä
050 324 6864
jonikuikka2@gmail.com

Titta Puhto

Lapsityöntekijä
0456709297
titta.puhto@hotmail.com

Muut yhteyshenkilöt

Vanhimmisto

Aulis Puro-Aho I (pj) 045 1276 768 I aulis.puro-aho@netikka.fi
Jouko Rajamäki I 046 520 1550 I jouko.rajamaki@gmail.com
Tuomo Pollari I 040 557 5253 I tuomo_pollari@hotmail.com
Janne Lahti I 0400 444 804 I janne.lahti@netikka.fi
Jorma Lahti I 044 200 5242 I jorma.lahti@hotmail.com
Matti Koski I 0400 761 963 I matti.koski@kauhavanpuukkopaja.fi
Timo Lauri I 044 3321395 I timolauri@netikka.fi

Sananjulistajia

Juho Vartiainen I Pastori evp .
Matti Mikkola I Pastori evp., Evankelista I 044 556 7736
Jussi Kivirinta I Pastori evp. I 044 532 7783
Miika Tulisalo I 050 407 3151
Heikki Kuusela I saarnaaja evp I 040 143 6722
Jukka Pohjanheimo I pastori evp I 0400963657

Seurakunnan musiikkiryhmät

Seurakunnan kuoro I Maria Kuikka I 050 573 9540
Luomakunnan laulajat I Jorma Luoma I 050 036 9133
Effata I Minna Orrenmaa I 050 343 6240
Laitoslaulajat I Jorma Jousmäki I 050 521 0959285

Työalavastaavat

Lapsityö I Titta Puhto
Diakonian yhteyshenkilö I Jouko Rajamäki, puh. 0465201550
Koulupalvelu alakouluissa I Titta Puhto
Koulupalvelu yläkoulussa ja lukiossa I Joni Kuikka
Käsityökerho I Ritva Hirsmäki
Eläkeläistoiminta ja hoitokodit I Jorma Jousmäki I 050 521 0959
Radio Dei I Matti Ylikantola 044 380 4992 I Sirpa Ylikantola 050 379 3468
Kan-työ I Matti Mikkola  I 044 556 7736
Ruokajakelu I Joni Kuikka
Teebussi / – vaunu I Timo Lauri I 044 332 1395
Kotisivujen yhdyshenkilö: Janne Lahti
Siivous I Tarja Lehtilä I 050 093 7286
Seurakuntatilat I Juhani Lahti I 040 749 1871
Rukousavustajien yhteyshenkilö I Maarit Aro I 040 016 5718
Englanninkielen tulkkaus I Matti Rintakangas, 050 546 3578 I Annika Puro-Aho, 045 359 8877
Musiikin yhteyshenkilö I Maria Kuikka I 050 573 9540
Miksaajien yhteyshenkilö I Esa Pihlajamäki
Remonttiryhmän yhteyshenkilö: IAulis Puro-Aho
Taloudenhoitaja: I Pauli Orrenmaa, puh. 0505175475

Rukousavustajat

Jouko Rajamäki: puh. 0465201550
Eira Haapaluoma: puh. 0442618640
Elina Hirsimäki: puh. 0504652664
Ilkka-Kristian Kangas: puh. 0443416292
Juho Vartiainen: email: jochanan.warti@gmail.com
Maarit Aro