Kauhavan Helluntaiseurakunta

Vieraile

Tule vierailemaan seurakunnassamme, tilaisuusajat näet toiminta-sivulta.

Hanneksentie 5, 62200 Kauhava

Soita

Jos haluat tavoittaa meidän välittömästi, saat meihin yhteyden alla olevasta numerosta.

050 3440 484

Ota yhteyttä

Olemme tavoitettavissa myös sähköpostilla. Halutessasi voit käyttää yhteydenottolomaketta.

kauhavanhsrk (at) netmission.fi

Tilitiedot

Kauhavan POP-pankki (BIC: POPFFI22)
Yleinen I FI49 4744 1020 0023 91
Nuoret I  FI67 4744 2020 0043 61
Soppatykki I FI16 4744 0010 0730 32
Rakennus I FI69 4744 1056 1217 27

Lähetyskirpputori

Kauppatie 117, 62200 Kauhava
Puh. 0400 865 602

Auki: ma-pe klo 10-17, la klo 10-14

Tilaa seurakunnan sähköinen uutiskirje sähköpostiisi

Seurakunnan työntekijät

Jukka Rahkonen

Seurakunnan johtava pastori
jukka.rahkonen@gmail.com
050 3440 484

Minna Pollari

Lapsi- ja seurakuntatyöntekijä
(lomautettuna 31.7.2020 saakka)
pollari.minna@gmail.com
040 7791 899

Joni Kuikka

Nuorisotyöntekijä
050 324 6864

Muut yhteyshenkilöt

Aulis Puro-Aho (pj) 045 1276 768, aulis.puro-aho@netikka.fi

Jouko Rajamäki, 046 520 1550, jouko.rajamaki@gmail.com

Tuomo Pollari, 040 557 5253, tuomo_pollari@hotmail.com

Janne Lahti, 0400 444 804, janne.lahti@netikka.fi

Jorma Lahti, 044 200 5242, jorma.lahti@hotmail.com

Matti Koski, 0400 761 963, matti.koski@kauhavanpuukkopaja.fi

Timo Lauri, 044 3321395, timolauri@netikka.fi

Juho Vartiainen, Pastori I jhv54(at)yahoo.com
Matti Mikkola, Pastori evp., Evankelista I 044 556 7736
Jussi Kivirinta I 044 532 7783
Miika Tulisalo I 050 407 3151
Heikki Kuusela I 040 143 6722

Seurakunnan kuoro I Maria Kuikka I 050 573 9540
Jippii-kuoro  Konkkaronkka I Minna Pollari I 040 779 1899
Luomakunnan laulajat I Jorma Luoma I 050 036 9133
Effata I Minna Orrenmaa I 050 343 6240
Laitoslaulajat I Jorma Jousmäki I 050 521 0959285

Lapsityö, varkkityö, nuorisotyö & maahanmuuttajatyö I Minna Pollari I 040 779 1899
Diakonian yhteyshenkilö I Jouko Rajamäki, puh. 0465201550
Koulupalvelu alakouluissa
Koulupalvelu yläkoulussa ja lukiossa I Janne Lahti I 040 044 4804
Käsityökerho I Ritva Hirsmäki
E
läkeläistoiminta ja hoitokodit I Jorma Jousmäki I 050 521 0959
Radio Dei I Matti Ylikantola 044 380 4992 I Sirpa Ylikantola 050 379 3468
Kan-työ I Matti Mikkola  I 044 556 7736
Soppatykki, ruokajakelu I Irmeli Jousmäki I 050 405 0704
Teebussityö I Timo Lauri I 044 332 1395
Kotisivut I Ilkka-Kristian Kangas I 044 341 6292
Solutoiminta I Miika Tulisalo I 050 407 3151
Siivous I Tarja Lehtilä I 050 093 7286
Seurakuntatilat I Juhani Lahti I 040 749 1871
Rukousavustajien yhteyshenkilö I Maarit Aro I 040 016 5718
Englanninkielen tulkkaus I Matti Rintakangas, 050 546 3578 I Annika Puro-Aho, 045 359 8877
Musiikin yhteyshenkilö I Maria Kuikka I 050 573 9540
Miksaajien yhteyshenkilö I Pirkko Sallinen I 050 371 8285
Remonttiryhmän yhteyshenkilö: Tuomo Pollari, puh. 0405575253

Taloudenhoitaja: Pauli Orrenmaa, puh. 0505175475

 

 

Maarit Aro: puh.0400165718

Eira Haapaluoma: puh. 0442618640

Elina Hirsimäki: puh. 0504652664

Ilkka-Kristian Kangas: puh. 0443416292

Juho Vartiainen: email: jhv54(at)yahoo.com

Jouko Rajamäki: puh. 0465201550