Tiedote 12.8.2021

IMG-20210421-WA0007

Korona-tartuntojen ja altistumisien leviämisestä johtuen suosittelemme osallistumaan sunnuntain jumalanpalveluksiimme ensisijaisesti suorien, seurakuntamme YouTube-kanavalla näkyvien, lähetyksien kautta.

Mikäli sinun ei ole mahdollista seurata jumalanpalvelusta internetin kautta, olet terve ja oireeton, voit osallistua tilaisuuksiimme rukoushuoneella.

Noudatamme rukoushuoneellamme viranomaisten terveysturvallisuuteen annettuja kokoontumisohjeita huolehtimalla turvaväleistä sekä käsihygieniasta. Lisäksi suosittelemme jokaiselle osallistujalle kasvomaskia. Keräämme toistaiseksi myös osallistujien nimet ja puhelinnumerot (säilytetään kaksi viikkoa).

Seurakunnan vanhimmisto/johtoryhmä

Lue avin tiedote kokonaan tästä: https://avi.fi/tiedote/-/tiedote/69915745

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email
Print